Beton Delme

Beton Delme

Karot ile beton delme işlemi, yapılarınızın duvar yada zemininde çeşitli amaçlar için ihtiyaç duyduğunuz deliklerin açılması için yapılmaktadır. Genellikle; havalandırma, tesisat borularının geçmesi için ihtiyaç duyulan gerekli alanların açılmasını sağlar. Karot ile beton delme konusunda en önemli nokta ihtiyaç duyulan alanı minimum hasarla ve profesyonel şekilde çıkartmaktır. Bu sebeple, delinecek alan için en uygun ucun seçimi ve profesyonellik önemlidir. Firmamız bu konuda sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Beton duvarların karot ile delinmesinin yanısıra, karot ile delme işlemi hemen hemen tüm duvarlarda yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken husus deik açılan alannın etrafında herhangi bir hasar yaratamaktır ve delik çapını ihtiyaç duyulan özelliği sağlayacak şekilde minimumda tutmaktır. Özellikle donatılı beton kesimlerinde ise taşıyıcı sisteme zarar vermemektir.

Karot beton delme işlemi güçledirme yapılacak yapılarda filiz ekimini sağlamak amacı ile deliklerin oluştutulmasını sağlamak için yapılacağı gibi, bazı yapılarda dekaratif amaçlı da yapılabilir. Ayrıca beton yapılarda gerekli deprem testlerinin yapılabilmesi için veya kaya, toptak gibi zeminlerde gerekli testlerin yapılabilmesi için numune alımında da kulanılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Merhaba..
Nasıl yardımcı olabiliriz..?