Beton Kesme

Beton Kesme

Kesilmesi planlanan beton zemin yada duvarların çok kalın olması yada kesilecek alanda diğer kesicilerin kullanılamayacağı durumlarda, dairesel kesim talep edilen alanların kesiminde karot ile beton kesme işlemi uyguluyoruz. Karot ile beton kesme işleminde kesilecek alanın dış hatları işaretlendikten sonra karot ile yanyana dış hat üzerinden delme işlemi yapılarak gerekli kesim işlemi yapmaktayız.

Karot ile beton kesme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar, özellikle kesilecek betonun özelliğine ve kesilmesi plananlanan alanın büyüklüğüne göre uygun karot ucu seçiminin gerçekleştirilmesi ve kesilmesi gereken alan dışında beton zemine yada duvara herhangi bir zarar verilmemesidir. Bu işlem genellikle kalın beton duvarlarda pencere yada kapı açmak için kullanılır. Bunun yanısıra ara beton döşemelerde de uygulanabilir. Karot ile beton kesme işlemi beton yapılarda, yapıdan uzaklaştırılması gereken bazı alanların da kesilerek uzaklaştırılmasını sağlar. Örneğin beton yapılarda balkonların yada çıkıntı şeklindeki yapıların kesim işlemi karot ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Bina yıkımları içinde yine aynı şekilde karot ile beton kesme işlemi uygulanmaktadır. Özellikle çevre için teklikeli olabilecek beton parçalar karot kesme ile güvenle ve kontrollü bir şekilde yapıdan uzaklaştırılır.

Karot ile beton kesme işi profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Yaklaşık 10 senelik tecrübemiz ve işinin uzmanı ustalarımız ile sizlere hizmet veriyoruz. Karot kesimi planladığınız alanlarda gerekli incelemeleri yaparak sizin ve yapınız için en sağlıklı yönetimi seçerek tüm beton kesme işlemlerinizi titizlik ile gerçekleştiriyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Merhaba..
Nasıl yardımcı olabiliriz..?