Beton Kırma

Beton Kırma

Beton kırma işlemi betonarme yapılarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Farklı sebepler ile binalarda beton döşeme ya da duvarların bir bölümünün kırılmasına ihtiyaç duyulabilir. Bu tarz bir durumda betonu kırmak için çeşitli makinelerden yardım alınır. Genel itibariyle hidrolik, elektrikli, havalı, ağır iş makineleri veya mini iş makineleri bu işlemler esnasında kullanılır. Beton kırmak dendiğinde akla ilk gelen makine, elektro hiltidir. Ancak hilti, tek bir makine değil çok amaçlı ürünlere genel olarak verilen isimdir. Beton kırmak üzere ush – kırıcı delici – ponomatik olarak isimlendirilen makineler kullanılır.

Depreme yönelik bina yükünün azaltılmasında, betonarme kısımların onarılmasında, kütleleri kaldırılması ya da revizyon ve tadilat çalışmaları esnasında betonun kırılması elzemdir. Ancak beton kırma makinelerinin kullanımında profesyonel işçiler ile çalışmak, istenen sonucun en iyi şekilde alınmasında son derece önemlidir.

Beton kırmak, betonun içindeki demir, agrega ve diğer katkı malzemelerinin bir arada parçalanmasını ifade eder. Hem yeni hem de eski yapı ve inşaat alanlarında temelde betonun olduğu her yerde kullanılabilir. Yapıların aktif olarak yıllar boyunca kullanılması, sürekli olarak bazı değişikliklerin yapılmasını da gerekli kılar. Bu nedenle betonun kırılması, son derece yaygın bir uygulama olarak bilinir.

Genel olarak beton kırmanın tadilat, bakım, güçlendirme, yenileme ve onarım faaliyetlerinde tercih edildiği gözlemlenmektedir. Betonu kırmaya karar vermek son derece kolay olsa da uygulama esnasında büyük oranda dikkatli olmak önemlidir. Aksi halde yapı içerisinde telafisi güç olan sorunlar meydana gelir. Beton kırma firmaları arasından verdiği yüksek kaliteli ve garantili hizmet ile ön plana çıkan Kale Karot, profesyonel ekibi sayesinde müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
Merhaba..
Nasıl yardımcı olabiliriz..?